Haksız ve Tatsız Rekabet

Merhaba

Hep bu işin olumsuz yanlarını yazıyorsun diyeceksiniz ama işlerin, ülkedeki ekonomik durum hepimizin malumu işler yokuş aşağıya gitmeye başladıkça bazı meslektaşlarımızda ne yazık ki etik olmayan yollara başvurmaya başladılar.

Yakışmıyor!

wp-1491226820820.jpg

Yukarıda görmüş olduğunuz ev satılık ve sadece ofis portföyümüzde bulunan bir ev herzaman dile getiriyorum bu işin en azından Bodrum bölgesindeki en olumsuz yönü ahçı, uşak, bahçıvan, bakkal, görevli, sorumlu herkesin bu işe soyunmuş olması .

Site içerisinde egemenlik kurmak isteyen farklı bir meslektaşımız ki neredeyse birlikte çalıştığımız da olmuştur. Görevlileri türlü menfaatler karşılığında kafaya alarak önce kendi portföyleri satılsın diye afişlerimizi indirtiyor.

Bugün gittim tekrardan sadece dışarıdan değil içeriden de yoldan görünecek şekilde yeniden afişlerimizi astım. Umuyorum ki bu durumu bir daha yaşamadan tez zamanda evimizi yeni sahibine satarız.

Evimiz Gümüşlük’te 2+1 köşe deniz manzaralı bahçe kat daire 75.000 $ pazarlık payı mevcut. Yabancıların bulunduğu elit bir sitede siz şanslı sahibini bekliyor.

Daha fazla detay için aşağıdaki linki tıklayınız lutfen:

ESKİDJİDEN BODRUM GÜMÜŞLÜKTE 2+1 80 m2 BAKIMLI SİTEDE DAİRE

Doğru Değerleme ÖNEMLİ! dir.

Merhaba

Önü kapanmaz deniz manzaralı 90 m2 3+1 site içerisinde / güvenlikli dubleks bir eviniz var

Bu arada lokasyon #Yalıkavak #Gerişaltı bunu da belirtelim

Ev sizin olsa kaç TL istersiniz? veya Siz alacak olsanız kaç TL teklif ederdiniz?

Bölge ve lokasyonu bilmeyenler için söyleyeceğiniz herşey havada kalacaktır

HAKLISINIZ.

wp-1489735091639.jpg

Burada değinmek istediğim konu gayrimenkul sektöründe çok önemli bir konu olan DEĞERLEME konusudur.

Maalesef bazı meslektaşlarımız biraz da portföyü kaçırmayım ev sahipleri ile ters düşmeyeyim anlayışı ile evleri edeceği değer üzerinden değil de ev sahiplerinin satmak istedikleri fiyattan portföylerine almayı tercih ediyorlar.

Aynı hatayı yapmadım değil ben de yapmışımdır. Çünkü bazen çok hatırlı, kırmanızın ve de ikna etmenizin mümkün olmadığı müşterileriniz oluyor.

Birazda başlarda acemilikten yapılıyor, portföy kaçırmama hevesi ile bu tip hatalar.

Sonuç;

O evler satılmıyor ve zaman geçtikçe ihtiyaç sahibi mülk sahipleri strese giriyor ve yok yere size referans olabilecek mülk sahipleri ile gerginlik yaşıyorsunuz.

Çözüm;

Gayrimenkul danışmanı olan sizsiniz mülk sahipleri değil. Evlerinin değerleri konusunda mülk sahiplerini optimum bedel için ikna olmuyorsa o portföyleri

ALMAYIN!

Bu arada başta bahsettiğim gibi bu manzarada söylediğim lokasyonda bir ev mevcut sahibi 700 bin TL’lerde gezse bile evin değeri 450 bin TL’dir.

Bu manzarayı düşlüyorsanız aynı lokasyonda 450 – 600 bin TL fiyat aralığında evlerle

Sizlere yardımcı olabilirim.

hK®